Jak myć kostkę brukową?

Jak myć kostkę brukową?

Kostka brukowa to naprawdę świetny i wielofunkcyjnym materiał. W Polsce dość często tworzy się z niej podjazdy dla domów, ale też i całe tarasy bądź mini dróżki czy alejki, które szybko stają się dekoracyjną i zarazem praktyczną częścią ogrodów. Dobry wygląd kostki uzależniony jest jednak od tego, jak będzie się o nią dbać. A trzeba zajmować się nią regularnie, by nie doprowadzić do jej wyblaknięcia i zniszczenia.

Mycie kostki brukowej to taki podstawowy krok do zadbania o jej prezencję i jakość. Zabieg ten powinien być przeprowadzany regularnie – jak twierdzą eksperci, przynajmniej trzy razy w ciągu roku, czyli średnio co trzy lub cztery miesiące. Jak jednak wiadomo, kostka brukowa najszybciej brudzi się w sezonie letnim i wiosennym, bo też wtedy jest najczęściej wykorzystywana. Z tego powodu najlepiej zająć się jej myciem bezpośrednio po zakończeniu zimy, mniej więcej przed nadejściem jesieni oraz jeszcze jeden raz w samym środku lata – taka częstotliwość będzie najskuteczniejsza.

Kostkę brukową można myć przy pomocy różnego rodzaju narzędzi i preparatów. Warto po prostu zainwestować w specjalnie przeznaczone do tego celu produkty, dostępne przede wszystkim w sklepach ogrodniczych i sklepach budowlanych. Aby mycie kostki brukowej było nieco łatwiejsze, na pewno warto też sięgnąć po specjalną myjkę ciśnieniową, która pozwoli na usuwanie różnych zanieczyszczeń, pleśni i grzybów za sprawą zastosowanego ciśnienia. Długa dysza pozwoli na oczyszczanie kostki bez konieczności schylania się do niej. Jest to najlepsza metoda dla osób starszych oraz tych mających problemy z kręgosłupem.

Niektórzy twierdzą, że z brudem występującym na kostce brukowej spokojnie mogą sobie poradzić różne naturalne i domowe kostki czyszczące, przygotowywane chociażby z płynu do mycia naczyń czy kwasku cytrynowego, ale nie do końca jest to prawda. One akurat mogą czasem zaszkodzić kostce, więc bezpieczniej ich nie używać. Preparat, którym chce się umyć kostkę brukową, powinien być przystosowany właśnie do niej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.